Zastanawiasz się, jaki telewizor kupić? Nie wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu? Gubisz się w nowinkach technologicznych, a może nie chcesz przepłacać? Zakup telewizora to inwestycja na lata, o ile oczywiście dokonamy dobrego wyboru. Warto więc przemyśleć decyzję i zasięgnąć fachowej porady, która jest łatwo dostępna w sieci.

  1. Jaki telewizor kupić? LCD, LED czy OLED?
  2. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem telewizora?

Chociaż koronawirus wprowadził spore zamieszanie, w tym roku w sklepach pojawiło się wiele interesujących modeli telewizorów, które warto przygarnąć pod swój dach. Co więcej, na sklepowych półkach nadal można odnaleźć starsze modele, które obecnie są do kupienia w bardzo atrakcyjnych cenach.

najlepszy telewizor 2020

1. Jaki telewizor kupić? LCD, LED czy OLED?

Telewizory od zawsze stanowiły domowe centrum rozrywki. Teraz sporo się zmieniło, zarówno w naszych preferencjach, jak i technologii, ale dziś producenci urządzeń dostarczają nam coraz więcej możliwości. Nowoczesne urządzenia pozwalają oglądać seriale i filmy z serwisów streamingowych czy też grać na konsoli. Zanim dokonasz zakupu, zastanów się więc, na czym tobie zależy najbardziej.

Telewizory OLED gwarantują użytkownikom perfekcyjną czerń, doskonały kontrast i wierne odzwierciedlenie kolorów. Występują jednak jedynie w dużych rozmiarach, a ich ceny zazwyczaj są spore. Telewizory LCD i LED to starsza technologia, ale bardziej przystępna cenowo, nie ma też ograniczeń w rozmiarze. Jednakże czerń będzie jaśniejsza, kontrast niższy, a kolory nie tak idealne.

2. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem telewizora?

W sieci jest wiele miejsc, w których można przeczytać porady dotyczące zakupu telewizora. Bardzo często dotyczą one jednak konkretnego produktu i… często go zachwalają. Warto zwrócić na to uwagę i nauczyć się rozróżniać rzetelne opinie od tych, tworzonych jedynie po to, by zachęcić do zakupu produktu.

Pamiętajmy również, że ilość “gwiazdek” przy produkcie niekoniecznie jest miarodajna. Warto sprawdzić parametry telewizora, zwrócić uwagę na rodzaj wyświetlacza, rozdzielczość, technologie i Smart TV, które dla wielu osób stanowi jedno z podstawowych kryteriów. Cena jest oczywiście ważna, ale można kupić telewizor z tzw. średniej półki i być bardzo zadowolonych z zakupu. Można również kupić drogie urządzenie, które nie spełni naszych oczekiwań.

Jeśli nadal się wahasz, zapoznaj się z merytorycznym artykułem, który pomoże ci podjąć decyzję: https://www.oleole.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jaki-telewizor-kupic-.bhtml.