kalendarz ogrodnika

Zbieranie plonów, przycinanie roślin, dni siewu czy podlewanie roślin to tylko część prac ogrodniczych. Kalendarz ogrodnika zawiera jednak okresy, w których warto poświęcić trochę czasu i zamiast sadzenia czy pielęgnacji kwiatów i owoców, skupić się też na pracach polegających na naprawach czy budowie wielu elementów pozwalających w pełni poświęcić się ogrodnictwu. Jednak tutaj niezbędne są odpowiednie narzędzia i maszyny, które nie tylko ułatwia nam takie prace, ale też sprawią, że chętnie będziemy się za nie zabierać! Poznajmy dwie propozycję narzędzi, które najlepiej, aby mieli wszyscy ogrodnicy!

Wkrętarka – przyjaciel ogrodnika!

Powiedzmy sobie wprost – mnóstwo prac w ogrodzie opiera się na skręcaniu i mocowaniu wielu rzeczy, często drewnianych. Zatem nieodłącznym narzędziem w takich sytuacjach jest dobrej klasy wkrętarka. Nasza propozycja to relatywnie niedrogie urządzenie z gamy tych profesjonalnych, czyli wiertarko-wkrętarka stanley fatmax 18v. To akumulatorowe narzędzie jest świetnym pomocnikiem przy pracach w grodzie. Jeśli pojemny akumulator to dla nas za mało to tutaj dostaniemy je aż dwa. Zatem nawet dłuższe prace nie są nam straszne. Do tego urządzenie to wchodzi w system STANLEY FATMAX 18V Li-Ion, czyli urządzenia, które mają taki sam akumulator. Mając więc więcej części tego zestawu, możemy śmiało podmieniać akumulatory z innych urządzeń. Stanley fatmax 18v to maszyna bardzo lekka i kompaktowa co pozwala na pracę nawet w ograniczonych przestrzeniach. Naprawdę warto zwrócić uwagę na ten model wkrętarko-wiertarki!

Bez pilarki nie ma pracy w ogrodzie!

Kolejne urządzenie, które jest wręcz niezbędne dla osób lubiących rośliny, ogród i pracę w sadzie to pilarka. Naszą propozycją jest pilarka stołowa makita 2712. To kolejne urządzenie, które mimo atrakcyjnej ceny spełnia wszelkie wymogi, jakie może stawiać przed nim potencjalny użytkownik. Pilarka ta wyposażona jest w wydajny i trwały silnik indukcyjny. Makita 2712 posiada także koła oraz uchwyty poprawiają mobilność urządzenia a przedłużenie stołu i możliwość podłączenia pilarki do urządzenia odsysającego dodatkowo poprawiają jej stronę użytkową i sprawiają, że jest jeszcze bardziej praktyczna!

Mając oba prezentowane przez nas urządzenia, bez problemu każdy ogrodnik dobrze przygotuje się na dni siewu oraz wszelkie prace przy roślinach. Warzywa, owoce, krzewy, a nawet zioła dostaną nowe ogrodzenia i wiele innych elementów konstrukcyjnych, które pozwolą im spokojnie rosnąć!