najlepsza kawa do biuraZaczynanie dnia od cudownie aromatycznej kawy jest kluczowe dla naszego dalszego samopoczucia. Nic więc dziwnego, że pracownicy wręcz uwielbiają poranną filiżankę gorącej kawy i stało się to już dla wielu swoistym, porannym rytuałem. Niestety wciąż zbyt wiele biur i miejsc pracy nie przywiązuje specjalnie wagi do wyboru jakim jest kawa dla biura. Zwykle są one przeciętne, a czasami zdaża się, że wręcz niezdatne do picia.

Jeśli lubisz filiżankę dobrej kawy i wiesz, że ma ona swoje grono zwolenników również w Twojej firmie, to poprawa jakości kawy w biurze niewątpliwie poprawi również jakość dnia pracy Twojego i innych pracowników. Nie wspominając już o tym, że poranny napar z kawiarni może być dosyć kosztowny i wydłuża czas dojazdów do biura o ładne kilkanaście minut. Pytanie więc jaka kawa dla biura będzie odpowiednia? Przed Tobą kilka prostych wskazówek, jak zaparzyć wyjątkową kawę w biurze – porady, które każdy może z łatwością wdrożyć u siebie.

Używaj świeżo zmielonej kawy

Prostym i łatwym sposobem, aby kawa w biurze radykalnie poprawiła swój smak jest użycie świeżo zmielonej kawy. Kupowanie kawy mielonej jest z pewnością wygodne, ale ten smak! Całe ziarna dłużej zachowają świeżość, dzięki czemu świeżo parzona kawa również dłużej zachowa swój pełny smak i będzie miała niezwykły aromat. Zainwestowanie w przyzwoity młynek i organiczną, uprawianą w cieniu kawę pochodzącą z najlepszych plantacji, absolutnie przekształci Twoją poranną filiżankę kawy w coś, co naprawdę sprawi Ci niesamowitą przyjemność. Przechowuj ziarna tak, aby były jak najbardziej świeże. Najlepiej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu strunowym bądź puszce.

najlepsza kawa do firmy

Odpowiednia mieszanka i sposób palenia

Najlepsze palarnie kaw mieszają ziarna w odpowiednich proporcjach, tak aby odpowiedni dobór ziaren dał możliwie najlepszy smak. Najczęściej jest to mieszanka różnych arabik bądź arabiki z robustą. To co ma znaczący wpływ na smak kawy to również sposób jej palenia. Ciemne palenie wydobywa z kawy goryczkę, niwelując przy tym jej słodycz i kwasowość. Jednak zbyt długie palenie kawy może wydobyć z niej zbyt gorzki smak. Dlatego niezwykle ważny jest dłuższy, ale dokładniejszy sposób wypalania, który pozwoli idealni zrównoważyć smak jaki będzie miała Twoja kawa do biura. Jeśli nie wiesz gdzie szukać dobrej jakości kaw do biura to aktualnie https://caffegrano.pl oferuje tak szeroką ofertę profesjonalnie palonych kaw, że z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Dlaczego to takie ważne?

Badania wykazały, że 37% pracowników woli bezpłatną, codziennie świeżą kawę dla smakoszy od firmowego przyjęcia bożonarodzeniowego! Ekonomiczne korzyści w miejscu pracy, takie jak bezpłatna kawa, sprawiają, że pracownik czuje się doceniony. Zapewnienie ekspresu kawowego w biurze nie tylko zwiększa produktywność personelu, ale może również ułatwić pracę zespołową. Aż 40% ankietowanych pracowników stwierdziło, że prowadzili bardziej konstruktywne rozmowy przy filiżance kawy. Nie wspominając o kontrahentach, którzy jednogłośnie stwierdzają, że jakość podanej kawy znacznie wpływa na ich wrażenia jakie odnoszą na temat wizyty w danej firmie.