Współcześnie doświadczamy ogromnych zmian żywieniowych u wielu osób i intensywny rozwój oraz promowanie zdrowego odżywiania zarówno w Polsce jak i na świecie. Kilka lat temu rozkwit miała keto dieta. O ile początkowo dotyczyła głównie odżywiania i sposobu przygotowywania posiłków codziennej diety, tak teraz znajduje coraz szersze zastosowanie również w odniesieniu do ciast i innych produktów cukierniczych.

A czy naprawdę istnieje przepis na pyszne ciasto ketonowe? A może ciasta o niskiej zawartości węglowodanów i o niskiej zawartości cukru żyją tylko w naszych marzeniach? Zapewne będzie to niespodzianką, ale faktycznie możliwe jest uwzględnienie ciasta i innych produktów cukierniczych prowadząc plan zgodny z dietą ketonową. W jaki sposób? Używając zdrowych, przyjaznych dla zdrowia składników zamiast białej mąki i cukru. Okazuje się, że ciasta ketonowe nie tylko mogą smakować jak przysmaki węglowodanowe, ale są równie łatwe do zrobienia https://slodkiepasje.pl . Poniżej prezentujemy kilka przykładów.

Czekoladowy tort o smaku masła orzechowego

Dzięki łącznemu czasowi przygotowania wynoszącemu zaledwie 40 minut – przy czym jest to głównie czas potrzebny do przygotowania i pieczenia – możesz otrzymać praktycznie ketonowy tort urodzinowy prawie identyczny jak jego tradycyjny odpowiednik. To ciasto o niskiej zawartości węglowodanów jest warte świętowania dzięki zawartości oleju o niskim udziale tłuszczy nasyconych w proszku i małej zawartości węglowodanów w ilości 5 gram na porcję. To idealna czekoladowa uczta urodzinowa, bez zmartwień o naszą niskocukrową dietę.

Waniliowy bezglutenowy tort

Ten waniliowy bezglutenowy keto tort zawiera wyłącznie 10 składników https://slodkiepasje.pl/gallery/ciasta/. Dzięki połączeniu mąki migdałowej z mąką kokosową, to trójwarstwowe ciasto ma ten wspaniały smak i teksturę zbliżone do tradycyjnego ciasta. Ponieważ wszystkie składniki są pełne wartości odżywczych, w tym między innymi pekan, którym ciasto jest posypane na wierzchu, tort jest bardzo sycąc i nie prawdopodobnie nie będziemy mieć ochoty na drugą porcję.

Ciasto waniliowe

Ten wyjątkowy przepis na ciasto ketonowe powstaje dzięki połączeniu wspaniałych smaków ze zdrową dawką białka w postaci kolagenu. Ten przepis oferuje ciasto ketonowe, gdzie peptydy kolagenowe są połączone z MCT, co pomaga spowolnić proces przetwarzania białka przez nasze ciało i zapewnia dodatkową energię i skupienie.

Tort tiramisu

To ketonowe tiramisu z niską zawartością węglowodanów różni się nieco od innych na tej liście, ponieważ jest wykonane w naczyniu umożliwiającym wolne gotowanie. Wszystko, co musimy zrobić, to wymieszać poszczególne składniki i zaaplikować do naszego urządzenia w stylu slow-cooker. Ważne, że nie musimy obserwować procesu pieczenia, ponieważ robi to za nas urządzenie.

Ciasto marchewkowe w stylu keto

Jeśli do tej pory uważaliśmy, że ciasto marchewkowe jest niedostępne dla osób stosujących dietę keto, to pora obalić ten mit, ponieważ marchewki są stosunkowo ubogie w węglowodany a ich odpowiednie przyrządzenie pozwala na zmniejszenie zawartości cukrów. Przepis ten wykorzystuje tartą marchewkę w niewielkiej ilości, ale wystarczającej, aby zbudować smak typowy dla ciasta marchewkowego umożliwiając zachowanie jednocześnie diety keto.