Za pomocą tego artykułu postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Tak, malarstwo może być interesującą i angażującą czynnością, o ile oczywiście wiemy, jak to zrobić. Sposobów na pokrycie farbą ścian w naszym mieszkaniu jest bardzo dużo, a wszystko zależy tylko od naszego zaangażowania i czasu, jaki posiadamy. Jeśli jednak nie czujesz się najlepiej w temacie, warto powierzyć malowanie naszego mieszkania profesjonalistom. Firma https://doskonalewnetrza.pl nie tylko nam pomaluje nasze wnętrze, ale wykona tę usługę na bardzo wysokim poziomie, oferując atrakcyjne ceny.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA POD MALOWANIE

Jest to zabieg, bez którego właściwie nie powinniśmy przystępować do malowania naszego mieszkania. Musimy pamiętać, że efektywne i trwałe malowanie wymaga odpowiednio przygotowanego podłoża. Zagruntowanie powierzchni nie tylko umożliwi zmniejszenie chłonności malowanej powierzchni ale wzmocni również ostateczny efekt pokrycia. Zabieg jest szczególnie polecany dla ścian w stanie surowym.

Jeśli odświeżamy ściany naszego mieszkania, a ich struktura wygląda jednolicie to nakładanie gruntu nie jest zabiegiem niezbędnym. Jednak trwałe zabrudzenia i plamy mogą się przebijać nawet przy nasieniu dużej ilości farby na powierzchnię powtarzając malowanie po kilku godzinach. Dlatego przed przystąpieniem do malowania powinniśmy najpierw oczyścić ścianę traktując ją szmatką lub gąbką. Do mycia najlepiej poza woda wykorzystać mydło malarskie. Jest to o tyle istotne, że uniwersalne środki czyszczące, poza usunięciem zabrudzenia nabłyszczają również powierzchnię ściany, tym samym zmniejszając jej przyczepność.

Do rozpoczęcia malowania niezbędne będą również odpowiednie akcesoria ułatwiające nie tylko pokrywanie powierzchni ale również zabezpieczające przez niekorzystnymi skutkami malowania jak rozlana farba na podłodze bądź ubrudzone meble, takie jak folia oraz taśma malarska. Istotne będą również gładź szpachlowa do zasklepiania wszelakich uszczerbków występujących w ścianach oraz podstawowe narzędzia pracy takie jak pędzle przydatne podczas w malowania w trudno dostępnych miejscach drążek teleskopowy oraz kuweta malarska wraz z drabiną.

WYBÓR FARBY

Jej wybór zależał będzie od rodzaju pomieszczenia malowanego oraz jej ceny. Ilość potrzebnej emulsji najrozsądniej jest określić bazując na orientacyjnej ilości podawanej przez producentów na opakowaniach. Wyróżniamy różne rodzaje farby, przy czym coraz popularniejsza jest farba tablicowa. Jej właściwości umożliwiają przekształcenie powierzchni malowanej w matową, po której możemy rysować kredą i bez trudu usuwać zabrudzenia. Rozwiązanie dedykowane z myślą o pokojach dziecięcych lub kuchni, umożliwiające nanoszenie notatek przypominających o zrobieniu zakupów bezpośrednio na ścianę. Koszt takiej farby oscyluje w granicach 100 zł za litr. Przeważnie wybieramy farby akrylowe, ze względu na cenę i uniwersalne zastosowanie, nie mniej do kuchni bądź łazienki zaleca się stosowanie emlusji lateksowych odpornych na zmywanie bądź szorowanie. Cena farb akrylowych jest zależna od ich koloru i oczywiście rodzaju bazy, na której są oparte. Emulsje akrylowe kosztują 40 zł za 2,5l, z kolei farba lateksowa to koszt od 60 do 80 złotych za 2,5l.