Każda dziewczynka marzy o własnym królestwie – jedna uwielbia księżniczki i chciałaby zamieszkać w pałacu, druga kocha zwierzęta i podróże, a trzecia wybierze coś zupełnie innego. Pomysłów na aranżację pokoju dziecka jest wiele – tym razem jednak skupmy się na typowym pokoju dla małej dziewczynki.

pokój dziewczynki

Kreatywnie i z pomysłem

Pokój dla dziecka można urządzić w różnym stylu – ważne są meble dziecięce, modne dodatki, wybór kolorów, faktur i materiałów, a także praktyczne akcesoria. Inspiracji jest wiele i warto się nimi kierować, biorąc jednak pod uwagę zainteresowania dziecka. Nie każda dziewczynka marzy, aby zostać księżniczką, ale faktycznie większość maluchów doceni właśnie taki pokój. Poniżej kilka porad dla rodziców szykujących pokój dla dziecka.

Meble dla dziewczynek

W każdym pokoju dziecka najważniejszym elementem są meble – powinny być funkcjonalne, solidnie i bezpiecznie wykonane, a także pokryte farbami odpowiednimi dla dzieci. Meble dla dziewczynek mogą być jak z bajki, ale dobrym pomysłem są też białe mebelki ozdobione wybranymi motywami – jak księżniczka, misie czy serduszka. Będą one bazą do stworzenia ciekawej aranżacji – biel można zestawić z różem, fioletem, błękitem czy pastelową żółcią, aby uzyskać oryginalne i stylowe wnętrze.

Akcesoria w pokoju dziewczynki

Meble dziecięce muszą spełniać wysokie standardy i pełnić swoje praktyczne role, ale powinny też podobać się dziecku. Równie ważne są jednak akcesoria – jak puf, pudełka, hamak, namiot do zabaw itd. Ich wybór zależy od stylu, w jakim urządzasz cały pokoik – może to być inspiracja pałacem księżniczki, pokój poszukiwaczki przygód lub miłośniczki zwierząt.

Jakie kolory wybrać do pokoju dziewczynki?

W jakiej kolorystyce najlepiej urządzić pokój małej księżniczki? Idealna będzie biel, a jako dodatek róż pudrowy, błękit lub odcień lawendy. Mile widziany jest też żółty czy niebieski. Białe meble optycznie powiększą przestrzeń, a kolorowe fronty dodadzą im charakteru i sprawdzą się idealnie. Królewski charakter wnętrza pozwolą nam uzyskać meble dziecięce – na przykład łóżko czy komoda – ale także tapeta i różne akcesoria oraz dodatki. Utrzymane w odpowiedniej kolorystyce dodadzą wnętrzu charakteru.

Pamiętaj też, aby dopasować aranżację pokoju do wieku dziecka – mała księżniczka szybko może zmienić się w zbuntowaną złośnicę. Nie lekceważ jej zainteresowań i stylu – lepiej je akceptuj. Własny pokój to dla dziecka jego przestrzeń i to ono musi czuć się w nim dobrze i bezpiecznie. Przemyśl każdy szczegół i postaraj się urządzić pokój stylowo, z gustem, ale i funkcjonalnie.