Podłoga to ważna część mieszkania, która nie zawsze jest doceniana. Obecnie coraz więcej czasu spędzamy w domu, dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniej, jakościowej podłogi. Jakie trendy podłogowe obecnie panują? W jakim przypadku lepiej sprawdzą się jasne panele, a kiedy ciemne? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.

podłoga tarkett

Drewniane podłogi Tarkett: Sopot ma w czym wybierać

Obecnie bardzo popularnym materiałem, z jakiego wyrabiane są podłogi jest… drewno. Już jakiś czas temu trendowe były dodatki drewniane, które pojawiały się np. w łazience czy przy okazji dekoracji, ale teraz drewniane podłogi robią prawdziwą furorę. Modne jest przede wszystkim jasne drewno, które będzie dobrą opcją szczególnie do małych pomieszczeń. Strzałem w dziesiątkę jest również parkiet w kolorze brązu wpadającego w pomarańcz. Taka opcja będzie świetna do kuchni, ale salon to również miejsce, w jakim się sprawdzi.

Podłogi Tarkett: Gdańsk i nie tylko…

Ciekawe kolekcje podłóg przedstawia Tarkett. Gdynia to miasto, w którym znajduje się biuro firmy Decolan, której asortyment można poznać bez wychodzenia z domu – za pośrednictwem strony internetowej: https://decolan.pl.  Pod linkiem https://decolan.pl/tarkett,58,pl.html można oglądać specjalną kolekcję podłóg Tarkett. Sopot należy do miast, do których dostarczenie towarów ze sklepu nie będzie problemem. Masz w domu ogrzewanie podłogowe? Koniecznie zapoznaj się z ofertą Tarkett. Trójmiasto jest miejscem, w którym mieszkasz?  W takim razie remont musisz zacząć od podłogi…

Tarkett Gdynia: Widoczna faktura jest na topie

Oprócz tego, że trendowe są podłogi z drewna, bardzo na czasie jest uwidocznienie faktury drewna. Widoczne słoje lub naturalne rysy na drewnie są powodem do dumy, a nie do smutku. Obecne trendy wnętrzarskie wyraźnie stawiają na naturalizm i wszelkie sęki na drewnie są… mile widziane. Taka odmiana jest ciekawa, przy czym warto zaznaczyć, iż idealnie wpisuje się ona w modny w 2021 roku styl boho.

Jasne podłogi: Tarkett Trójmiasto ma potencjał aranżacyjny

Panele podłogowe w szarości lub bieli? Dlaczego nie! Takie rozwiązanie jest obecnie bardzo modne. Wszelkie odcienie écru i koloru kremowego również są bardzo na czasie. W połączeniu z jasnymi ścianami całość będzie wyglądać bardzo świeżo i nowocześnie. Take tło jest idealne do różnych aranżacji. Można wtedy się bawić, ponieważ przy takim połączeniu praktycznie wszystkie kolory mebli będą dozwolone. Nowoczesnym rozwiązaniem będzie jednak uzupełnienie tej aranżacji o szklany stół, białą kanapę, fototapetę z miastem w ciemnych kolorach i drobne akcenty w postaci zielonych kwiatów w czarnych albo ciemno-szarych doniczkach.

Ciemne kolory podłóg, czyli czekolada w salonie

Przy dużej przestrzeni dobrym wyborem może być postawienie na ciemną podłogę. Taka opcja będzie dobra zwłaszcza w przypadku eleganckich wnętrz. Ciemne panele podłogowe w odcieniach brązu i czekolady dobrze będą się komponować ze zgaszonymi kolorami natury na ścianach, a więc z modnym obecnie kolorem nude, z zielenią czy błękitem.