W ostatnich latach coraz więcej osób przejmuje się losami naszej planety. Nie tylko media, ale i również wiele osób na co dzień – wiele z nich wprowadza bio zastosowania w swoich domach. Nie tylko dbają o recykling wyrzucając osobno plastik, szkło makulaturę i śmieci bio. Wiele osób, które ma w domach ogrzewanie piecem zamienia szkodliwy dla środowiska koks i węgiel na rozwiązania przyjazne naszej planecie.
Jednym z nich jest pellet.

Pellet – czym jest?

Pellet jest biopaliwem w postaci granulatu. Z dnia na dzień coraz więcej państw europejskich zachęca do jego stosowania w naszych domach.

Ma on wysoką wartość energetyczną a jednocześnie wydziela małą ilość popiołu.
Ponadto, w wyniku fotosyntezy, podczas spalania pelletu wydziela się zerowa ilość dwutlenku węgla.
Wspomniany popiół z pelletu idealnie nadaje się jako nawóz do trawnika.
Zatem widać, że w przyrodzie nic nie ginie!
Stosowanie pelletu ma same plusy – kolejnym z nich jest to, że jest on wolny od  szkodliwych substancji np. pyłów. pyłów.

pellet-drzewny

Czy stosowanie pelletu ma wady?

Otóż jedną z największych jego wad jest cena pieca jaki potrzebujesz kupić, jeśli chcesz palić pelletem. Ceny takich piecy mogą się wahać między kilka a kilkanaście tysięcy.

Ponadto jeśli kupiłeś zapas pelletu musisz pilnować aby przechowywać go w odpowiednich warunkach – to znaczy, że muszą być szczelnie zamknięte w  suchym pomieszczeniu. 

Jeśli dostanie się do niego wilgoć to wpłynie to negatywnie na efektywność spalania.