Okazuje się, że ściany w naszym domu to nie tylko konieczny element nośny, umożliwiający oddzielenie pokoi. Powoli wychodzą z ukrycia, i odpowiednio wykończone, mogą być ciekawym elementem naszej aranżacji a nawet głównymi bohaterami. Bez względu na to, czy do ich wykończenia wykorzystamy szkło, kamień, blachę bądź płytki – odpowiednio zaaranżowane mogą nadać charakter każdemu pomieszczeniu i być odzwierciedleniem naszego stylu i upodobań.

Z https://mababud.com.pl malowanie ścian i kompleksowe wykończenie naszego mieszkania nie powinno być trudne, tym bardziej, że firma zapewnia doradztwo, a jakość oferowanych usług, połączony z konkurencyjnym cennikiem budowlanym https://www.mababud.com.pl/?page=cennik, z pewnością pomoże nam dokonać właściwego wyboru i zadecydować na ile wykończenie mieszkania chcemy przeprowadzić na własną rękę, a na ile ma być to również inicjatywa osób z zewnątrz.

PŁYTKI CERAMICZNE

Do niedawna kojarzyły się z nudnymi i mało ambitnymi projektami. Okazuje się jednak, że dzisiejsi producenci, oferują coraz więcej awangardowych propozycji umożliwiające wykończenie wnętrza naszej kuchni bądź łazienki w niepowtarzalny sposób.

Do wykończenia naszej ściany możemy użyć elementów, które są specjalnie szkliwione, dzięki czemu tworzą iluzję powierzchni trójwymiarowej tym samym sprawiając, że nasza ściana nie jest nudna i płaska. Dodatkowo na rynku dostępnych jest wiele egzemplarzy o różnorodnej strukturze płytki, które mogą naśladować inne materiały budowalne takie jak np. tynk, cegłę bądź ścianę przecieraną. Niektóre płytki mogą też pełnić funkcję imitacji elementów wykończeniowych takich jak drewno kamień lub szkło. Zastosowanie odpowiednich płytek w naszej kuchni bądź łazience może podkreślić wrażenie czystości, a niewielkie pomieszczenia mogą być wzbogacone w wzory lub kontrasty, wizualnie je powiększające. Coraz modniejsze są także płytki w naszej sypialni bądź salonie w formie obrazu lub fotografii.

KAMIEŃ NA ŚCIANIE

Dzięki współczesnym metodom obróbki kamienia, jego użycie w formie okładziny ściennej stało się nie tylko możliwe, ale i pożądane przez wielu konsumentów. Przykładowo w łazience lub kuchni materiały z kamienia mogą sprawnie zastąpić płytki ceramiczne. Często powierzchnie z kamienia mają podobny kształt, różniący się jedynie wymiarem elementów. Nie mniej, nie wolno zapominać o atutach takiego rozwiązania. Bogactwo kamienia prze jawiące się w oryginalnych odcieniach i barwach, nada pomieszczeniu naszej łazienki lub kuchni nowego wyrazu, od którego będzie bić awangarda przeplatająca się z organiką i naturalnością. Pamiętajmy jednak, że powierzchnie kamienne przewidziane są do większych płaszczyzn, dlatego kamienne wykończenie łazienki w naszym niewielkim mieszkaniu może nie sprostać naszym oczekiwaniom.

SZKLO BLACHA LUB PLEKSI

Materiały niekojarzące się z naturalnością i organiką, będące efektem wnikliwej pracy człowieka a nie natury kojarzą się bardziej z budynkami użyteczności publicznej bądź wykorzystywane są do wnętrz o przanczeniu przemysłowym lub technicznym. Natomiast, jeśli szczególnie nam zależy, aby te elementy znalazły się we wnętrzu naszego domu, warto zastosować kilka ciekawych zabiegów. Przykładowo, jeżeli planujemy kuchnię rustykalną możemy fragment ściany wyścielić miedzianą blachą, która jest cieplejsza w odbiorze od stali szlachetnej. Z kolei blachy o naturalnym srebrzystym oieniu lub pleksi wyścielające fragmenty ścian w naszej łazience, poprzez załamywanie światła powiększą ją optycznie i nadadzą supernowoczesny charakter, a dzięki swym właściwościom zabezpieczą ściany przez wnikaniem wody lub wilgoci.