Decydując się na budowę domu o powierzchni nieprzekraczającej 100 m2 powierzchni, nie musimy być skazani na życie w ciasnocie. Zaprojektowany dom powinien być przede wszystkim funkcjonalny i dostosowany do mieszkańców. Na co zwrócić uwagę, decydując się na projekt małego domu, aby móc się cieszyć komfortem wynikającym z obcowania w naszych czterech ścianach?

Małe domy są obecnie bardzo modne, szczególnie wśród młodych ludzi poszukujących ciekawych rozwiązań na rynku mieszkaniowym. Jest to również świetna alternatywa dla osób poszukujących małego mieszkania jako drugiego domu lub miejsca do mieszkania podczas studiowania, a także małe domy zyskują popularność wśród singli i małżeństw bezdzietnych. Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją gdzie miliony osób przechodzą na kompletny minimalizm i ubóstwiają porządkowanie. Te same miliony sukcesywnie zmniejszają liczbę posiadanych rzeczy, a wiele osób nawet dostrzega ogromna wartość życia na mniejszej przestrzeni, tym bardziej że to działanie jest zbawienne dla naszej planety.

Mała przestrzeń w naszym domu to również mniej kłopotów, tak abyśmy mogli prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie bez długów i ogromnej hipoteki zawieszonej nad głową. Dzisiejszy rynek umożliwia nam zakup prefabrykowanego mieszkania lub dostosowanego małego domu na kółkach, który możemy stworzyć własnoręcznie. Według ankiety z 2015 r. średni koszt budowy własnego małego domu mieszkalnego przez zapalonych majsterkowiczów wynosił około 23 000 USD. Ale okazuje się, że możemy to zrobić znacznie taniej.

Podczas wyboru projektu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego aspekty funkcjonalne.  Istotna jest powierzchnia wewnętrzna naszego domu, która powinna być maksymalnie zagospodarowana, tak, aby każdy metr kwadratowy był funkcjonalnie wykorzystany. Co zrobić, aby efekt ten uzyskać? Oczywiście warto zwrócić się z pomocą do doradców świadczących zarówno usługi projektowe bądź budowlane, jak warszawska firma: https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl. Odpowiednie zaplanowanie naszego domu i realizacja projektu z pewnością będzie prostsza i mniej stresująca.

Rozsądne zagospodarowanie strefy dziennej i zastosowanie układu otwartego doda jej nie tylko przestronności, ale stwarza również wiele możliwości do zmiany poszczególnych funkcji, w zależności od naszych potrzeb, dzięki czemu przestrzeń komunikacyjna naszej strefy dziennej ma formę bardziej użytkową niż wypoczynkową http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/cennik. Decydując się na mały domek warto pomyśleć o dużej ilości przeszkleń, dzięki którym nasz dom będzie się optycznie wydawał większy, a odbijające się w szkle promienie światła będą naturalnie rozjaśniać nasze przestrzenie.