Perfekcyjne przygotowanie i zaplanowanie wykończenia wnętrz stanowi punkt wyjściowy do stworzenia we własnym domu wymarzonej przestrzeni użytkowej i wypoczynkowej zarówno dla siebie, jak i dla pozostałych domowników. Zanim jednak przystąpi się do prac wykończeniowych warto znać ich podstawowe zasady tak, by uzyskany efekt końcowy naprawdę był dla nas optymalny.

Wykończenie wnętrza łazienki

Spójność aranżowanego wnętrza z resztą domu

Jedną z podstawowych zasad, jaką wyróżniają się dobre projekty wnętrz jest zachowanie ich spójności z resztą wnętrza. Jeśli planujemy np. wnętrza domów, to poszczególne pomieszczenia powinny w pewien sposób ze sobą współgrać. Nowoczesna aranżacja wnętrz w całym domu wyklucza urządzenie np. jednego z pokoi w stylu folkowym, czy wprowadzenie myśliwskich akcesoriów dekoracyjnych do domu o wymowie industrialnej. O tym, jak precyzyjnie i z głową planować wnętrza mieszkań i domów można znaleźć w sieci mnóstwo drobiazgowych artykułów. Wiele z nich publikuje strona home koncept  dając właścicielom mieszkań doskonały obraz i punkt zaczepiania do wyposażania własnych domów zgodnie z tzw. wnętrzarską sztuką.

Poza spójnością przestrzeni mieszkalnej w ramach jednej nieruchomości, istotną zasadą obejmująca projektowanie i wyposażenie wnętrz jest zadbanie o to, żeby ich projekt uwzględniał zarówno walory praktyczne pomieszczeń, jak i ich formę dekoracyjno-wizualną. Mieszkanie musi być jednocześnie wnętrzem ciekawym dla oka, ale i po prostu funkcjonalnym, takim, w którym możemy korzystać z wszelkich jego nowoczesnych udogodnień.

Projekt łazienki od A do Z

Istotnym punktem w kategorii  wyposażenie domów jest przemyślana koncepcja każdego pomieszczenia, od łazienki, przez kuchnię, przedpokój, salon i pokoje dziecięce. Każdy z tych wnętrz będzie miało inne przeznaczenie, a więc i należy do niego wykorzystać inne produkty do aranżacji wnętrz, podłogi, wykończenia ścian itd. Na przykładzie łazienki, musimy zwrócić uwagę zarówno na dobór odpowiedniej armatury łazienkowej (podłogi, płytki, ściany), optymalne rozmiary mebli, jak i praktyczne zalety kabin prysznicowych czy wanien. Projekt łazienki wykonany od A do Z powinien więc szczegółowo omawiać i pokazywać np. w formie rzutów 3D czy rysunku architekta, każdy kąt tego pomieszczenia tak, by już na etapie planowania można było łatwo wychwycić ewentualne niedociągnięcia i poprawić je jeszcze przed zamówieniem ekipy remontowej.