Kominki wciąż przyciągają uwagę wielu osób, wprawiają w dobry nastrój oraz nagrzewają pomieszczenia. Obecnie coraz rzadziej stosuje się kominki, które pełnią tylko funkcje ozdobne, najczęściej stosuje się je do ogrzania pomieszczeń, a wręcz całego mieszkania. Zastosować można wtedy wkłady kominkowe powietrze czyli konwekcyjne lub z płaszczem wodnym. Wkłady powietrzne znakomicie sprawdzają się w nowoczesnych mieszkaniach lub domach jak i w starym budownictwie i pomieszczeniach, o dużych stratach ciepła. Niewątpliwą zaletą ich jest wyprodukowanie dużej ilości ciepłego powietrza w stosunkowo szybkim czasie od rozpalenia ognia w kominku. To bardzo wydajne konstrukcje.

kominki - najlepsze wkłady kominkowe

Czym są wkłady kominkowe powietrzne ?

Wkłady kominkowe powietrzne to proste konstrukcje i wygodne w obsłudze, cechuje je duża wydajność i moc. Po rozpaleniu ognia w kominku, powietrze dostaje się do specjalnych kanałów powietrznych, opływa gorący wkład grzewczy, ogrzewa się tam, a następnie powraca do pomieszczenia i napełnia je przyjemnym ciepłem. Dużą zaletą tych wkładów kominkowych jest szybkie nagrzewanie pomieszczeń, do których doprowadzone są rury izolowane, przenoszące ciepłe powietrze (System Dystrybucji Gorącego Powietrza). Jest to także znacznie tańsze rozwiązanie od wkładów kominkowych z płaszczem wodnym, ponieważ nie trzeba inwestować pieniędzy w dodatkową instalację hydrauliczną i osprzęt. Więcej informacji o wkładach kominkowych powietrznych można uzyskać na stronie https://just-home.com.pl/wklady-kominkowe-powietrzne.

Rodzaje wkładów kominkowych powietrznych

Możemy wyróżnić wiele rodzajów wkładów kominkowych powietrznych, począwszy od tańszych wkładów żeliwnych po nowoczesne stalowe. Wkłady te mogą mieć jedną, dwie, trzy, a nawet cztery szyby boczne, zwiększające powierzchnię oddawania ciepła do pomieszczenia, w którym stoi piec. Szyby te są żaroodporne, wytrzymujące nawet temperatury rzędu 700 stopni Celsjusza. Drwi w wkładach tych otwierają się od góry lub z boku. Wkłady te także podłączone są do wylotu spalin, a te bardziej nowoczesne mają również przyłącze świeżego powietrza i regulator ciągu. W sklepie internetowym Just-home można zapoznać się z ciekawą ofertą wkładów kominkowych powietrznych na stronie https://just-home.com.pl .

Wiele wkładów kominkowych powietrznych wyróżnia się także ciekawym, niepowtarzalnym wzornictwem, znakomicie wpasowującym się do wnętrz w stylu nowoczesnym jak i klasycznym. To wkłady o wysokiej wydajności i małym zużyciu paliwa, które na pewno odmienią wnętrze każdego domu. Dzięki nim można ogrzać pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kominek, a także pozostałe pomieszczenia w domu. Można także palić w nich dla rekreacji i odpoczynku, co zapewni niejednej osobie wytchnienie po stresującym dniu pracy. Bogaty asortyment wkładów powietrznych oferuje sklep internetowy Just-home.  Wszystkie wkłady kominkowe są znanych i cenionych producentów. To takie firmy jak: Hajduk kominki, Unico polskie kominki, Kratki, Spartherm, Arysto, Warm, Hitze i KFD.