Zanim zdecydujemy o sprzedaży mieszkania, z pewnością warto postawić również na „odświeżenie naszego mieszkania” i pomalowanie jego wnętrza. Jeśli nie czujemy się na siłach zawsze możemy skorzystać z usług fachowców robiących to profesjonalnie https://doskonalewnetrza.pl/. Pamiętajmy, że cena za takie działania nie powinna mocno nagiąć naszego portfela, a z pewnością poprawi, jakość naszej oferty i pomnoży listę potencjalnych nabywców. Wielu z nas wielokrotnie staje przed wyborem zakupu mieszkania, bądź decyduje się na sprzedaż swojej posiadłości. Jak wiadomo, rynek nieruchomości w Polsce jest ogromny i można na nim wiele ugrać, natomiast należy pamiętać, że bez odpowiedniej wiedzy podpartej doświadczeniem sprzedaż nawet niewielkiego mieszkania może przerodzić się w koszmar.

Pierwszym korkiem, jaki musimy podjąć w celu sprzedaży naszej nieruchomości jest skompletowanie wszystkich dokumentów świadczących o tym, że jesteśmy prawdziwymi właścicielami. Może to być zarówno akt notarialny w przypadku, gdy nieruchomość zakupiliśmy lub postanowienie sądu w momencie, gdy mieszkanie jest przez nas dziedziczone.

W momencie, gdy w naszym ręku są wszystkie dokumenty niezbędne do pokazania u notariusza, możemy przejść o kolejnego etapu sprzedaży, jakim jest zbadanie rynku. Prowadzimy wnikliwą analizę, przeglądając ceny nieruchomości w naszej miejscowości, ilość i dostępność ofert oraz trendy, jakie się utrzymują. Przegląd nie tylko pomoże nam pozyskać informacje na temat sposobu sprzedaży mieszkań, ale również umożliwi odpowiednią wycenę. Pamiętajmy, że cena naszego mieszkania nie może być abstrakcyjna, lecz powinna być porównywalna z cenami mieszkań o wielkości i standardzie zbliżonym do naszego. Cena nie może być też zaniżona, ponieważ potencjalny klient może odebrać naszą ofertę, jaka pułapkę i ją odrzuci już na samym początku. Ustalona przez nas cena powinna być przede wszystkim realna i możliwa do uzyskania.

W tym miejscu powinniśmy dokładniej zapoznać się z pojęciem „home – stanging”, czyli tzw. profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Oferowane przez nas mieszkanie powinno być atrakcyjne nie tylko dla nas, ale też dla każdej osoby, która wejdzie do niego z zewnątrz. Pamiętajmy, że ludzie kupują oczami i poświęćmy chwilę uwagi na dopracowanie wyglądu naszego mieszkania, tak, aby potencjalny klient wchodząc do niego czuł się tak jakby już w nim mieszkał.

Pierwszą rzeczą, jaka powinniśmy zrobić to dokładne posprzątanie mieszkania połączone z konserwacją powierzchni drewnianych i metalowych. Pamiętajmy, że podłoga z połyskiem dużo lepiej prezentuje się w oczach potencjalnych klientów, z kolei czyste okna umożliwią lepsze doświetlenie pomieszczeń. Powinniśmy również usunąć wszelkie wady i usterki, jakie wystąpiły w naszym mieszkaniu w wyniku użytkowania. Pęknięta szyba w drzwiczkach od szafki w kuchni lub naderwany silikon w kabinie prysznicowej to elementy, na które klient zwróci uwagę w pierwszej kolejności.

Przed sprzedażą z pewnością warto zdecydować się również na „odświeżenie naszego mieszkania” i pomalowanie jego wnętrza. Jeśli nie czujemy się na siłach zawsze możemy skorzystać z usług fachowców robiących to profesjonalnie, na co dzień. Pamiętajmy, że cena za takiego działania nie powinna mocno nagiąć naszego portfela, a z pewnością poprawi jakość naszej oferty i pomnoży listę potencjalnych nabywców.